TIRANË, 27 qershor/ATSH/- Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, për ditën e shtunë në vend moti do të nisë me diell e në mesditë me vranësira mesatare deri të dendura përgjatë relieveve kodrinore e kryesisht ato malore.

Nga orët e mesditës deri ato të pasdites përgjatë zonave kodrinore – malore, parashikohen reshje shiu të përkohshme të cilat do të jenë me intensitet deri mesatar në formën e stuhive dhe shtrëngatave.

Era do të fryjë me drejtim juglindje – veriperëndim e lehtë e hera herës mesatare në bregdet, duke u shoqëruar me valëzim të forcës 1- ballë.

Temperaturat parashikohen: 

 QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 19/35 diell re
Kukës 17/33 diell re shi
Lezhë 18/35 diell re
Dibër 16/31 diell re shi
Durrës 19/32 diell re
Tiranë 21/35 diell re
Elbasan 20/35 diell re shi
Berat 18/35 diell re pak shi
Vlorë 20/33 diell re
Korcë 15/30 diell re shi
Gjirokastër 17/35 diell re shi
Sarandë 17/32 diell re

 

 

ATSH