TIRANE, 23 qershor /ATSH/ -Moti sot parashikohet me kthjellime e zhvillime vranësirash mesatare e të dendura në zonat malore e të ulëta në mesditë.

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se do të ketë shi përgjatë maleve, ndërsa në verilindje-juglindje dhe pjesërisht në qendër, përkohësisht parashikohen shtrëngata shiu të izoluara me rrufe. Mjegullinë dhe shikim i reduktuar në luginën e Drinit.

Era do të fryjë me drejtim juglindje – veriperëndim 1-10 m/sek.

Valëzimi në dete parashikohet i forcës 2-3 ballë.

Temperaturat parashikohen: 

 QYTETETTemperaturat në °CSigla
Shkodër19/28re diell
Kukës17/26re diell shi
Lezhë19/29re diell
Dibër13/24re diell shi
Durrës19/29re diell
Tiranë19/30re diell
Elbasan15/31re diell
Berat18/30re diell shi
Vlorë18/30re diell shi
Korçë12/25re diell shi
Gjirokastër13/30re diell shi
Sarandë17/29re diell shi

 

ATSH