TIRANE, 4 korrik /ATSH/ -Moti sot parashikohet i kthjellët me shtim vranësirash në orët e mesditës deri në pasdite përgjatë zonave malore dhe qendrore. Në pjesën bregdetare kthjellime.

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se do të ketë reshje shiu në orët e mesditës në formën e shtrëngatave shoqëruar me shkarkesa elektrike në veri dhe pjesërisht në qendër. Lokalisht rrebeshe dhe breshër.

Era do të fryjë me drejtim Jugperëndim  – Veriperëndim 1-8m/s, në mbrëmje era përgjatë vijës bregdetare fiton intensitet deri ne 15-20 m/sek e pasuar nga valëzim i forcës 2-3 ballë.

Temperaturat parashikohen: 

 QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 22/33 diell  shi
Kukës 20/34 diell shi
Lezhë 20/34 diell shi
Dibër 18/32 diell shi
Durrës 23/33 diell shi
Tiranë 23/34 diell  shi
Elbasan 21/37 diell  shi
Berat 18/34 diell shi
Vlorë 22/33 diell re
Korçë 17/29 diell shi
Gjirokastër 18/34 diell  re
Sarandë 18/31 diell re

 

ATSH