Një zjarr i madh ka rënë ditën e sotme në një sipërfaqe toke në zonën e Karaburunit, Vlorë.

Bëhet me dije se flakët po përhapen me shpejtësi, pasi po favorizohen nga era.

Mësohet se forcat zjarrfikëse kanë mbërritur në vendngjarje dhe po punojnë për të bërë të mundur shuarjen e flakëve.newsbomb