Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Itali, ku një helikopter privat është rrëzuar në orët e para të mëngjesit në zonën Cime Bianche.

Mediat italiane bëjnë me dije se si pasojë e aksidentit ka humbur jetën një person, ndërsa një tjetër është plagosur rëndë.

I plagosuri ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve. Sakaq, policia ka mbërritur në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave.