Biden ka zhvilluar biseda telefonike me presidenti francez Emmanuel Macron, kancelaren gjermane Angela Merkel dhe kryeministrin britanik, Boris Johnson.

“Duke biseduar me ta u thashë atyre se jemi përsëri në lojë”, shkroi në Twitter presidenti i zgjedhur, Biden.

“Ka ardhur koha të shërojmë Amerikën”, theksoi ai para qindra mbështetësve të mbledhur në bastionin e tij të Wilmington, në shtetin e Delaware./ /os/