Një familje në Mirditë ka shpëtuar për mrekulli pasi një masiv i madh shkëmbor është shkëputur nga mali dhe ka përfunduar në derën e shtëpisë.

Ngjarja ka ndodhur gjatë natës dhe fatmirësisht nuk ka persona të lënuar. Guri i përmasave të mëdha ka përfunduar në oborrin e shtëpisë së familjes 5 anëtarëshe Lesi në fshatin Katund i Vjetër, në Mirditë.

Ora News ka siguruar foto e masivit të madh shkëmbor që ka përfunduar në shtëpinë e familjes Lesi, ndërsa bëhet me dije se zhurma e shkaktuar ka qenë shumë e madhe.