Ndeshja finale e turit para-kualifikues për në Ligën e Kampionëve ndërmjet Dritës dhe Linfield nuk do të zhvillohet.

Një gjë të tillë e ka konfirmuar skuadra kampione e Kosovës, Drita në faqen e saj zyrtare në Facebook.

Shtyrja e kësaj ndeshjes sipas njoftimit të Dritës është bërë nga autoritet zvicerane në bashkëpunim me UEFA-n, për shkak që gjatë ditës së djeshme edhe një lojtar tjetër ka rezultuar negativ.

NJOFTIM

Ju njoftojme qe ndeshja finale e parapare te zhvillohet sot ne ora 18:00 me kampionin e Irlandes se Veriut, Linfild eshte anuluar.
Vendimi eshte marre nga autoritetet zvicrrane per shkak qe ne testimin e fundit nje lojtare i klubit tone ka rezultuar pozitiv!
Vendimi per fatin e ndeshjes do te merret ne ditet ne vijim nga komisioni i diciplines.

Top Channel