Për ditën e mërkurë vendi ynë do të jetë nën ndikim të kushteve atmosferike të qëndrueshme.

Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira kalimtare.

Era do të fryjë me drejtim nga veriperëndimi me shpejtësi mesatare 1-8m/sek, duke bërë që valëzimi në detet Adriatik dhe Jon të jetë i forcës 1-2ballë.

Temperaturat parashikohen:

Në zona malore -2 deri 9°C

në zona e ulëta 1 deri 15°C

në zona bregdetare 4 deri 14°C

Top Channel