Tirana prej më shumë se 20 orësh ndodhet në pushtetin e reshjeve të shiut me intensitet të lartë.

Deri tani nuk raportohet për probleme, as në kryeqytet dhe as në zonat e tjera të vendit, të cilat sipas shërbimeve meterologjike po përballen gjithashtu me reshje shiu me intensitet. Sipas Shërbimit Meterologjik Ushtarak, nga sot deri ditën e enjte do të kemi mot me vranësira e diell, por vranësirat do shoqërohen dhe me reshje.

“Duke nisur nga dita e Martë (sot) deri në orët e mesditës të ditës së Enjte moti do të jetë kryesisht me vranësira mesatare deri të dendura por lokalisht nuk do të mungojnë edhe intervalet me diell. Vranësirat do të shoqërohen me reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët dhe mesatar në formën e shtrëngatave dhe stuhive afatshkurtër”, njofton SHMU.