Një aksident i rëndë me pasojë vdekjen është shënuar mbrëmjen e djeshme në Itali.

Mediat italiane bëjnë me dije se ngjarja ka ndodhur përgjatë rrugës provinciale që lidh Valmir me Petritolin, ku një shqiptar i cili drejtonta automjetin tip ‘Fiat Punto’ ka humbur kontrollin dhe është përplasur me murin.

Si pasojë e aksidentit ka humbur jetën 10-vjeçari shqiptar, ndërsa është dërguar babai në gjendje të rëndë në spital.newsbomb