Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Republikën Çeke.

11 persona kanë humbur jetën, ndërsa 10 kanë mbetur të lënduar pas një zjarri që përfshiu një apartament në qytetin veri-lindor në Bohum.

Mediat e huaja bëjnë me dije se zjarri ka rënë në katin e 11 të pallatit. Sakaq bëhet me dije se 6 persona, 3 të rritur dhe tre fëmijë kanë humbur jetën brenda apartamentit, ndërsa 5 nga paniku janë hedhur nga pallati.

Ndërkohë dhjetë persona, përfshirë dy zjarrfikës dhe një oficer policie raportohet se janë plagosur.

Sakaq, ende nuk dihet se çfarë ka shkaktuar zjarrin në apartament.

1200x0.jpg