Nëse po planifikoni një pushim në Dubai dhe dëshironi të trajtoheni si mbretër të vërtetë, merrni parasysh një qëndrim në hotelin “Atlantis The Royal Dubai”.

Jua sugjerojmë këtë, nëse nuk e keni problem të harxhoni deri në 160,000 £ në natë në akomodimin tuaj. Këtë fundjavë hoteli pati një festë të madhe nisjeje me mysafirë të listës A dhe madje kishte edhe me yllin e muzikës pop, Beyonce, që performoi një orë.

Bey, 41 vjeçe, e cila nuk ka performuar për katër vite, u pagua me 20 milionë dollarë për të dalë në skenë në shfaqjen super-ekskluzive. Koncerti, i cili ishte vetëm me ftesa dhe u shijua nga vetëm 300 të ftuar dhe shfaqi një paraqitje surprizë nga vajza e saj Blue Ivy. Të ftuarit në listën e të pranishmëve përfshinin modelen Kendall Jenner, aktoren Rebel Wilson dhe ish-anëtarin e “One Direction”, Liam Payne.

Mysafirët pinin 4000 shishe shampanjë “Moet & Chandon”, të cilat u vendosën në makinat shitëse me akses të lirë. Kendall Jenner organizoi gjithashtu një festë luksoze për markën e saj të tekilës, 818, në Cloud 22 Skypool të hotelit. Atlantis Resorts, pronarë të “The Royal”, nuk kurseu asnjë shpenzim për të siguruar që festa të përmbushte zhurmën e hotelit, me shatërvanin e parë të ujit dhe zjarrit në Lindjen e Mesme të ekspozuar dhe disa fishekzjarre që zgjatën gjysmë ore për të mbyllur natën.

Hoteli, i cili vlerësohet të ketë kushtuar 1.4 miliardë dollarë për t’u ndërtuar, është cilësuar si më i shquari në botë me përfitime dhe lehtësira të mrekullueshme. Këtu zbulojmë se çfarë mund të presin mysafirët me fat nga qëndrimi i tyre. Nëse keni fatin të prenotoni një dhomë, mund të prisni me padurim të lani dhëmbët me një furçë dhëmbësh të lëmuar me ar. E paraqitur në një kuti të hijshme prej druri, ka gjithashtu një krehër ari, furçë flokësh dhe brisk, si dhe tualetin e zakonshëm.

Hoteli ka 795 dhoma, 44 prej të cilave kanë pishinën e tyre me përdorim pa limit. Më e lira do t’ju kthejë 1000 £ në natë. Beyonce, bashkëshorti Jay Z dhe fëmijët e tyre thuhet se qëndruan në suitën Royal Mansion, e cila kushton 80,000 £ në natë dhe ka katër dhoma, një kinema dhe një pishinë private. Nëse kërkohet hapësirë shtesë, ajo mund të shndërrohet në 15 dhoma me 160,000 £ në natë.

Mysafirët mund të zgjedhin nga 17 restorante dhe pesë bare, ku recetat e tetë kuzhinierëve të famshëm me famë botërore gatuhen në përsosmëri. Në barin e shefit britanik Heston Blumenthal, të ftuarit mund të mrekullohen me akuariumin 21 metra të lartë, i cili ka 4000 kandilë deti.

Në një nga baret, për të rezervuar një nga 20 tavolinat e tij thuhet se kushton deri në 20,000 £. Dhe kur presionet e jetës rezultojnë të jenë të tepërta, një seancë meditimi me delfinët në hotel sigurisht që do t’ju ngrijë humorin. Hoteli ndodhet në 406,000 metra katrorë dhe është një shtesë e madhe në horizontin ikonik të Dubait, i cili përmban ndërtesa të tilla si Burj Khalifa. Hoteli do të jetë i disponueshëm për të rezervuar nga shkurti.

Top Channel