TIRANË, 11 qershor/ATSH/Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka informuar se mëngjesin e sotëm ka ndërruar jetë në Spitalin Infektiv një pacient 59- vjeçar nga Lushnja i shtruar prej 6 ditësh në terapi intensive, i konfirmuar me COVID-19.

59-vjeçari vuante nga kardiomiopati e dilatuar, sëmundje renale kronike, diabet mellitus, anemi. Pas asistencës së madhe të stafit mjekësor në terapi intensive, 59- vjeçari nuk ka mundur të mbijetojë. Ministria e Shëndetësisë i ka shprehu ngushëllime familjarëve të të ndjerit.

ATSH