Pamela Anderson e ka të pandashme ngjyrën e kuqe nga jeta e saj.

Rrobat e banjës që ajo dhe yjet e “Baywatch” mbanin në vitet 1990 janë aq ikonë sa Pantone e ka quajtur zyrtarisht tonin e së kuqes “Baywatch Red”.

Pra, ndoshta nuk kishte ngjyrë më të mirë që ylli 55-vjeçar mund të kishte veshur në premierën e dokumentarit të ri të Netflix për jetën e saj, “Pamela, a Love Story”.

Duke e kanalizuar personazhin e saj të njohur CJ Parker, Anderson mbërriti në Teatrin Tudum të gjigantit të transmetimit në Los Anxhelos e veshur me një fustan nga stilisti indian amerikan Naeem Khan. Fustani me figura mund të mos ketë qenë nuanca e saktë që Pantone përjetësoi për të shënuar 30-vjetorin e serialit në 2019, por gjithsesi ngjalli imazhe të Parkerit duke ecur në plazhet me diell të LA, me rroba banjoje.

Duke iu përgjigjur postimit në Instagram të labelit të Khan, modelja e Victoria’s Secret, Tika Camaj e përshkroi paraqitjen premierë të Anderson si një “moment ikonik”.

Stilistja e Anderson, Rebeça Ramsey, ndërkohë shkroi në Instagram pas premierës: “Ajo shpiku të kuqen”.

Fustani me rruaza shitet për pak më pak se 6,000 dollarë. Anderson e kompletoi look-un me vathë dhe një palë sandale të kuqe saten.

Aktores iu bashkuan në eventin e së hënës djemtë e saj Dylan dhe Brandon Lee, ky i fundit ishte bashkëprodhues i dokumentarit të Netflix.

 

FOTO GALERI
1/11

Top Channel