TIRANË, 7 korrik/ATSH/-Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak moti për ditën e sotme parashikohet me kthjellime dhe shtim gradual të vranësirave në orët e mesditës.

Parashikohet që reshjet e shiut do të bëhen prezente në orët e mesditës. Në bregdetin jugperëndimor reshjet e shiut do të jenë më intensitet të ulët, ndërsa në relievet malore reshjet do të jenë në formën e shtrëngatave afatshkurtra shoqëruar me shkarkesa elektrike.

Era do të jetë me drejtim verilindje- veriperëndim me shpejtësi deri në 18m/s, e pasuar nga valëzim i forcës 3-4 ballë.

Temperaturat parashikohen: 

 QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 21/32 diell re
Kukës 19/32 diell shi
Lezhë 21/31 diell re
Dibër 16/26 diell shi
Durrës 22/33 diell re
Tiranë 20/33 diell re
Elbasan 19/31 diell shi
Berat 17/33 diell shi
Vlorë 19/31 diell shi
Korçë 13/24 diell shi
Gjirokastër 17/32 diell shi
Sarandë 15/33 diell re

 

ATSH