TIRANE, 9 qershor /ATSH/ -Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se moti sot parashikohet me vranësira mesatare deri të dendura si dhe intervale me diell. Duke nisur nga orët e mesditës deri ato të pasdites do të ketë reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët deri mesatar. Në relievet kodrinore-malore reshjet do të jenë në formën e stuhive, rrebeshëve shoqëruar me breshër. Era do të fryjë me drejtim nga kuadrati i jugut 1 deri 15 m/sek. Valëzimi në dete parashikohet i forcës 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen:             

 QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 14/28 Diell shi
Kukës 12/28 Diell shi
Lezhë 13/29 Diell shi
Dibër 10/24 Diell shi
Durrës 16/28 Diell shi
Tiranë 17/32 Diell shi
Elbasan 16/30 Diell shi
Berat 14/30 Diell shi
Vlorë 18/28 Diell shi
Korçë 11/24 Diell shi
Gjirokastër 13/28 Diell shi
Sarandë 16/28 Diell shi

 

ATSH