TIRANE, 10 qershor /ATSH/ -Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se moti sot parashikohet me vranësira mesatare deri të dendura në orët e mëngjesit, si dhe intervale me diell gjatë pasdites. Që prej orëve të mëngjesit reshjet do të përfshijnë bregdetin në formën e shtrëngatave me rrufe. Në mesditë reshjet e shiut përkohësisht do të përfshijnë veriun e qendrën e vendit. Në formë të lokalizuar shtrëngata me rrufe e breshër.

Era do të fryjë me drejtim nga kuadrati i Juglindjes -Jugperendimit 1 deri 8 m/sek. Valëzimi në dete parashikoheti forcës 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen:             

 QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 13/27 re shi diell
Kukës 11/26 re shi diell
Lezhë 12/27 re shi diell
Dibër 10/25 re shi diell
Durrës 14/25 re shi diell
Tiranë 15/28 re shi diell
Elbasan 15/29 re shi diell
Berat 13/28 re shi diell
Vlorë 16/26 re shi diell
Korçë 11/23 re shi diell
Gjirokastër 11/28 re shi diell
Sarandë 13/24 re shi diell

 

ATSH