TIRANE, 19 qershor /ATSH/ -Moti sot parashikohet i kthjellët me vranësira kalimtare në orët e mesditës deri në pasdite në relievet e larta malore në Veri dhe Veriperëndim.

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se do të ketë reshje shiu të dobëta në formë pikash në relievet e larta malore. Era do të fryjë me drejtim Jugperëndim-Veriperëndim 1-8m/sek. Përgjatë vijës bregdetare era deri 15m/s.

Valëzimi i në dete parashikohet i forcës 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen: 

 QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 19/28 Diell re
Kukës 17/28 Diell re
Lezhë 17/29 Diell re
Dibër 14/27 Diell re
Durrës 19/28 Diell re
Tiranë 18/29 Diell re
Elbasan 17/29 Diell re
Berat 17/30 Diell re
Vlorë 20/29 Diell re
Korçë 13/25 Diell re
Gjirokastër 12/31 Diell re
Sarandë 17/29 Diell re

                  

ATSH