TIRANE, 13 qershor /ATSH/ -Moti sot parashikohet i kthjellët me vranësira mesatare më tepër prezente në do të jenë në orët e mesditës deri në pasdite. Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se reshje shiu të izoluara do të ketë në bregdetin veriperëndimor në mëngjes, në pasdite në Veri dhe Verilindje.

Era do të fryjë me drejtim Veriperëndim-Verilindje 1-10m/sek, kryesisht në bregdet në orët e mesditës deri në pasdite. Erë me rrahje përgjatë vijës bregdetare deri në 13m/s. Valëzimi në dete i forcës 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen: 

 QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 14/27 re diell
Kukës 14/28 re diell
Lezhë 14/26 re diell
Dibër 10/25 re diell
Durrës 15 re diell
Tiranë 16/28 re diell
Elbasan 13/27 re diell
Berat 11/29 re diell
Vlorë 16/27 re diell
Korçë 11/22 re diell
Gjirokastër 10/28 re diell
Sarandë 13/27 re diell

                  

ATSH