Ditën e mërkurë vendi ynë do të jetë në ndikim të kushteve atmosferike të qëndrueshme.

 

 

Moti parashikohet të jetë me kthjellime dhe vranësira të cilat në orët e mesditës dhe kryesisht pasdite do të vijnë në shtim.

 

Era parashikohet të jetë nga kuadrati i jugut me shojetësi mesatare deri në 8/sek, e cila hera-herës në bregdet dhe lugina fiton shpejtësi deri në 10m/sek. Valëzimi në dete i forcës 1-2 ballë.

 

 

Temperaturat parashikohen:

 

-në zonat malore 14 deri 31°C

 

-në zonat e ulëta 16 deri 36°C

 

-në zonat bregdetare 18 deri 34°C

 

Top Channel