Kryeministri Edi Rama, e ka nisur ditën e sotme me një video të 12 rrugëve të ndërtuara ose të rikonstrukturuara.

Rrugët e kësaj videoje janë Bypass-i i Fierit, Unaza Lindore e Fierit, për të vijuar me ndërtimin e rrugës së Llogarasë.

Po ashtu edhe Qafë Plloça, Unaza Pogradec, Përmet- Skrapar, Lin- Pogradec, Banjë- Gramsh, Sarandë, Unaza çorovodë, Moglicë dhe Korçë- Ersekë.

“MIRËMËNGJES dhe me këto ndërtime e rindërtime të tjera të rrugëve të lëna rrugëve në Jugun e Shqipërisë, ju uroj një javë të mbarë”, shkruan Rama.

MIRËMËNGJES ?dhe me këto ndërtime e rindërtime të tjera të rrugëve të lëna rrugëve në Jugun e Shqipërisë, ju uroj një javë të mbarë ?

Gepostet von Edi Rama am Sonntag, 6. September 2020