Goditje të tilla të zgjuara dhe low cost e vendosën mes drejtorëve sportivë më të mirë në futboll, dhe kandidat për çmimet prestigjioze Globe Avvards.

Shqiptari Igli Tare punoi pas kuintave edhe këtë verë, e vazhdon ta bëjë deri ditën e fundit të merkatos së diktuar si asnjëherë nga pandemia.
Drejtori Sportiv i Lavios arriti të bindë spanjollin David Silva, një goditje me parametër zero nga Mancester Siti që do shtojë cilësitë teknike te formacioni roman. Madje sipas enturazhit të lojtarit iberik, Serie A do të jetë një destinacion për ndoshta 5 vitet e ardhshme.

Lacio ka arritur të bindë Davis Silvën mbi termat ekonomik por këtë muaj në fokus futbollisti ka Ligën e Kampioneve në sezonin e fundit me Mancester Sitin.

“Në Itali mund të luajë deri në moshën 40 vjec” tha Fernando Himenez, babai i futbollistit spanjol. Me fanelën e Citizens ai ka koleksionuar 39 ndeshje këtë sezon, 6 gola dhe 11 asiste. Pikërisht për këto të fundit dhe shpikjet në mesfushë, Lacio mendon se ai që cilësohej pika kyce e formacionit të Guardiolës, tani do ndihmojë ekipin të fitojë trofe.

David Silva do marrë 3 milionë Euro në vit, plus bonuset ndërsa prezantimi zyrtar është shtyrë për shkak të impenjimit të Sitizens në Lisbnonë, në trofeun elitar kontinental që do të ulë siparin këtë muaj.

Top Channel

[contact-form][contact-field label=”Emër” type=”name” required=”true” /][contact-field label=”Email” type=”email” required=”true” /][contact-field label=”Sajt” type=”url” /][contact-field label=”Mesazh” type=”textarea” /][/contact-form]