Bota

Konspiracionet me mikroçipat në vaksina/ Flet Bill Gates: E pa kuptimtë,...

Një prej njerëzve më të pasur në botë, Bill Gates ka folur për teoritë konspirative në të cilat shpesh përmendet emri i tij në...

SHBA – Shtëpia e Bardhë: Rusia mund të sulmojë Ukrainën në...

ATSH-AA/ – Shtëpia e Bardhë paralajmëroi për një sulm të afërt të Rusiasë ndaj Ukrainës dhe paralajmëroi pasoja të rënda ekonomike për Moskën në...

TURQI – Erdogan ofron ndërmjetësimin mes Rusisë dhe Ukrainës

ATSH-ANSA/ – Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan u ka propozuar homologëve të tij rus dhe ukrainas, që të shërbejë si ndërmjetësues mes dy vendeve...

OBSH: Pandemia nuk është as afër fundit

Pandemia e koronavirusit nuk është “as afër fundit”, ka thënë Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH), ndërkohë që varianti Omicron i koronavirusit ka përballur shumë...

RUSI- Lavrov-Baerbock: Dialogu Berlin-Moskë, i domosdoshëm

ATSH-DPA/- Marrëdhëniet e ngurta dypalëshe midis Gjermanisë dhe Rusisë janë të nevojshme, përsëritën ministrat pëkatës të Jashtëm të dy vendeve që u takuan për...

Lührmann: Gjermania angazhohet për nisjen sa më të shpejtë të bisedimeve

ATSH/ Ministrja gjermane e Shtetit për Evropën dhe Klimën, Anna Lührmann, deklaroi sot se, Qeveria Federale angazhohet fuqishëm për një nisje sa më të...

Pandemia përballi miliona persona me varfëri

Pasuria e 10 burrave më të pasur në botë, është rritur më shumë se dyfish, përkatësisht në 1.5 trilion dollarë, prej shpërthimit të pandemisë. Në...

Nisja e anijes kozmike ‘Orion’ drejt hapësirës, NASA: Mediat shqiptare do...

Mediat shqiptare do mund të kenë mundësinë të xhirojnë nisjen e anijes kozmike ‘Orion’ drejt hapësirës. Ambasada e SHBA-së në vendin tonë, përmes një postimi...

Danimarka rihap qendrat kulturore dhe argëtuese

ATSH-DPA/- Qendrat kulturore dhe argëtuese u rihapën në të gjithë Danimarkën të dielën pasi u mbyllën për një muaj, pasi qeveria lehtësoi rregullat e...

COVID-19 – Austria në listën e vendeve me rrezikshmëri të lartë...

/ATSH-DPA/- Qeveria gjermane e ka rikthyer Austrinë në listën e vendeve me rrezikshmëri të lartë të përhapjes së Covid-19, për shkak të numrit në...

Mbillen 200 fidanë në Parkun Kombëtar “Mali i Tomorit”

ATSH-I.Vata/ Në ditën e shërbimit pyjor, Administrata Rajonale e Zonave të Mbrojtura Berat, mbolli sot 200 fidanë pishe të zezë në fshatin Tomor i...

Kosova shpëtoi turizmin/ Në një vit Shqipëri hynë 2.6 milionë persona nga Kosova për...

5.6 milionë shtetas të huaj kanë vizituar Shqipërinë përgjatë vitit të kaluar. Këto janë shifrat e publikuara nga Instat, ku konstatohet një përmirësimin e dukshëm...

Dalin të dhënat: Korçarët populli më punëtor, qyteti i dembelave është në veriun e...

Qarqe të ndryshme të vendit shfaqin sjellje ekstreme ndaj punës, pasi në disa prej tyre popullsia në moshë punë (+15 vjeç) shfaq një interes...

Çmimet vetëm po rriten/ Produktet e shportës dhe energjia janë më të shtrenjta

Shtrenjtimi i çmimeve në tregje nuk po frenon rritjen duke bërë që kostot e familjeve shqiptare të rriten gjithnjë e më shumë. Kjo është më...

Rama: Agroturizmi, mundësi e jashtëzakonshme për familjet që jetojnë në fshat dhe për emigrantët

ATSH/-Thirrja e katërt për projekte të financuara nga Bashkimi Europian, përmes programit IPARD II, me fokus Turizmin Rural dhe Industrinë e Artizanatit e Manifakturën,...

Krifca: Eksportet bujqësore në total, rritje me 14%

ATSH/ Eksportet bujqësore në total kanë shënuar një rritje me 14% në vitin 2021 krahasuar me vitin 2020. Ministrja e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Frida...

AKZM, menaxhim dhe monitorim për parkun “Alpeve të Shqipërisë”

/ATSH-I.Vata/- Me vendimin e një dite më parë të qeverisë, AKZM Agjencia Kombëtare e Zonave të Mbrojtura do të kujdeset për Parkun Natyror “Alpeve...

Marrëveshje me Izraelin në arsim, bursa studimi dhe specializmi

ATSH/ Ministrja e Arsimit dhe Sportit, Evis Kushi deklaroi sot se Këshilli i Ministrave miratoi dy vendime që vijnë si propozim i MAS. “Vendimi i...

Ndryshimet në ligjin për noterinë, Manja: I jep fund dhënies së licencave pa asnjë...

ATSH-I.Vata/- Ministri i Drejtësisë, Ulsi Manja ishte sot në Komisionin e Ligjeve ku u diskutua për projektligjin “ Për disa shtesa dhe ndryshime në...

Temperaturat e ulëta, Qato: Shërbimet e policisë, në gatishmëri për të ndihmuar në rast...

ATSH/ Policia e Shtetit nisur nga situata e krijuar si pasojë e reshjeve të dëborës në disa zona të vendit ka marrë një sërë...

Dëbora krijon panoramë surreale në Drilon

ATSH/ Një pamje përrallore të ofron në këto ditë dimri Driloni në Pogradec, i mbuluar nga ‘velloja’ e bardhë e dëborës. Driloni, një nga mrekullitë...

Celibashi: Identifikim elektronik në zgjedhjet e pjesshme vendore

ATSH/ Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi deklaroi sot se po punohet që në zgjedhjet e 6 marsit të aplikohet sistemi i identifikimit elektronik...

Moti

Elbasan
broken clouds
0.4 ° C
1.7 °
0.4 °
76 %
1.4kmh
66 %
Enj
3 °
Pre
9 °
Sht
8 °
Die
10 °
Hën
10 °