Bota

Senatorët amerikanë në Serbi: Të ardhmen e keni me ne, jo...

Dy senatorë amerikanë kanë qëndruar në Beograd në kuadër të një vizite në rajonin e Ballkanit Perëndimor, gjatë së cilës i përcollën një mesazh...

KIEV – Podolyak: Kundërofensiva ukrainase ka nisur prej ditësh

Kundërofensiva e shumëpritur e Ukrainës kundër trupave ruse është duke u zhvilluar, sipas këshilltarit presidencial Mykhailo Podolyak. “Kundërofensiva ka vazhduar prej ditësh”, theksoi ai gjatë...

Llogore dhe shkatërrim! Çfarë ka mbetur nga Bakhmut, qendra e betejës...

Ushtarët ukrainas në vijën e frontit pranë qytetit lindor të Bakhmut u fotografuan duke lëvizur përgjatë pozicioneve të llogoreve pranë qytetit dhe duke hipur...

Inteligjenca Artificiale shkakton panik, krijon foton e një sulmi në Pentagon

Një fotografi false për një sulm ndaj Pentagonit, që mendohet të jetë krijuar nga Inteligjenca Artificiale u përhap me shpejtësi në internet duke shkaktuar...

Pezullimet nga puna godasin të gjithë sektorët në Evropë

Inflacioni, rritja e normave të interesit dhe perspektiva e paparashikueshme ekonomike po provokojnë më shumë kompani në Evropë që të pezullojnë nga puna punonjësit. Në...

Shqelma e grushte në parlament, ligjvënësit bolivianë rrihen burra e gra...

Grushte, shqelma, shkulje flokësh: Nuk mungoi asgjë në sherrin që shpërtheu në parlamentin bolivian mes ligjvënësve të partisë në pushtet dhe deputetëve opozitarë, duke...

Spitali psikiatrik e liroi në mes të trajtimit! Pacienti që kërkonte...

Kur Annie mori një telefonatë pasditen e një të premte në mars të këtij viti, ajo ishte rrugës për të marrë vajzën e saj...

100 milionë euro për të prekurit: Qeveria Italiane, ndihmë masive pas...

100 milionë euro ka ndarë qeveria italiane për zonat e prekura nga përmbytjet masive të këtyre ditëve. Kjo është pjesa e parë e ndihmës që...

Mesazhi i fuqishëm në Kanë! E veshur me ngjyrat e flamurit...

Një vajzë e paidentifikuar ka dhënë një mesazh të fuqishëm në tapetin e kuq të festivalit të filmit në Kanë, e veshur me një...

Përmbytjet në Itali/ Shkatërrohen të korrat dhe mbyten bagëtitë në një...

Përmbytjet në rajonin e Italisë veriore të Emilia Romagna javën e kaluar dëmtuan një nga destinacionet kryesore gastronomike në një vend të famshëm për...

Klosi: PS përmirëson çdo ditë veten që t’i shërbejmë më mirë Shqipërisë

Drejtuesi politik i Partisë Socialiste në qarkun e Vlorës, Blendi Klosi u shpreh sot në turin e mirënjohjes për rezultatin zgjedhor në Sarandë se,...

Mbështetja për fermerët/ Ministrja e Bujqësisë tregon programet e ndihmës

Në bujqësinë shqiptare të gjithë fermerët kanë rëndësi, pavarësisht sasisë së prodhimit.Ministria e Bujqësisë, Frida Krifca në Panairin Ndërkombëtarë të Expocity vëmendjen e saj...

Turistët po vijnë nga perëndimi/ Holanda, Finlanda, Gjermania, Suedia, po dynden edhe spanjollët

Pasi arriti shifrën prej 7.5 milionë turistë për vitin që lamë pas, duket se vendi ynë do ta tejkalojë këtë rekord për 2023-shin.Në 4...

Rama: Çdo kilometër katror, potencial drejt ambicies për Shqipërinë kampione të turizmit në Ballkan

Kryeministri, njëherësh kryetari i Partisë Socialiste, Edi Rama në turin e takimeve falënderuese pas zgjedhjeve vendore të 14 majit në Lezhë dhe Kurbin, vuri...

Komisioni i Ekonomisë miraton pr/ligjin për rritjen e pagave si dhe koeficientët sipas hierakisë

ATSH/- Komisioni parlamentar i Ekonomisë ka miratuar sot projektligjin për rritjen e pagave për punonjësit e administratës. Gjatë diskutimeve të këtij projektligji pati debate mes...

Shpenzimet për investime, rritje me 8.6 % gjatë 4-mujorit

Shpenzimet e përgjithshme publike, për periudhën katërmujore të vitit 2023, arritën në rreth 172.6 miliardë lekë, me një realizim në masën 88.1 % të...

Kosova është Serbi”! Shoferët shqiptarë fyhen dhe provokohen nga mbështetësit e Vuçiçit në Beograd

Në mesin e serbëve të nisur drejt Beogradit për tubimin gjigand të mbështetje të presidenti Aleksandër Vuçiç, kishte dhe serbë të dërguar nga kompani...

Është prekur SPAK nga sulmet kibernetike? Dumani: Ka pasur tentativa

Kreu i Prokurorisë së Posaçme, Altin Dumani tha se SPAK nuk është prekur nga sulmet kibernetike, edhe pse ka pasur tentativa. Ai theksoi se të...

Manja: Prona e lirë e ish-pronarëve kthehet pa kufizime

ATSH-Maela Marini/ Ministri i Drejtësisë, Ulsi Manja bëri të ditur sot se, qeveria ka miratuar dy vendime të rëndësishme që konsolidojnë skemën e kompensimit...

Rama: “Washington Post”, jehonë Shqipërisë turistike, alternativa më e mirë edhe krahasuar me Mikonos

ATSH/ Kolosi mediatik “Washington Post” i bën jehonë Shqipërisë turistike, e cila u ofrohet  lexuesve si alternativa më e mirë edhe krahasuar me Mikonosin...

“Blu Bradhërs”, Rama, Luizi, Beneti! Podcasti me fituesin e Big Brother Vip dhe kryebashkiakun...

Tre fitues bashkë në një Podcast të titulluar “Blu Bradhërs”. Luiz Ejlli fitues i Big Brother Vip, Benet Beci Fitues i zgjedhjeve në Shkodër dhe...

Kampionati i Gollobordës, zhvillohet kupa e 10-të në sportin e mundjes

Pas dy vjetësh ndërprerje për shkak të pandemisë, në Ostren të Madh të Bashkisë Bulqizë është rikthyer sërish kampionati i mundjes. Kjo ishte  Kupa e...

Moti

Elbasan
clear sky
16.4 ° C
16.4 °
16.4 °
62 %
2.2kmh
6 %
Die
27 °
Hën
25 °
Mar
23 °
Mër
22 °
Enj
23 °