Bota

Gjermania po përgatit hapjen e kufijve, por lajm i keq për...

Nuk kishte ndodhur kurrë më parë, por Gjermania lëshoi një paralajmërim udhëtimi për të gjithë botën për shkak të pandemisë. Tani qeveria gjermane po...

Në sherr me ish-bashkëshortin për kujdestarinë, nëna vret dy fëmijët dhe...

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Oregon të SHBA-së, ku një nënë qëlloi për vdekje dy fëmijët e saj të moshës 6 dhe...

Studimi: Ja kush nuk do sëmuret kurrë nga infeksioni i koronavirusit

Një ekip studiuesish amerikanë  nga Qendra për sëmundje infektive dhe hulumtime të vaksinave  "Jolla Institute for immunology" në California, kanë zbuluar se disa njerëz...

Ngjarje e rëndë, kryfamiljari vret gruan e djalin, plagos djalin tjetër...

Një ngjarje e rëndë ka ndhur në Qipro, ku një burrë ka vrarë bashkëshorten, djalin dhe ka plagosur djalin tjetër. Mediat greke bëjnë me dije...

Ndërron jetë nga koronavirusi këngëtari i njohur

Këngëtari i njohur, Bruce Williamson i grupit amerikan “The Temptations”, ka ndërruar jetë vetëm disa ditë pasi u diagnostifikua me Covid-19. Këtë lajm e ka...

Video/ Treni merr përpara minibusin, humbin jetën 6 persona

6 persona kanë mbetur të vrarë si pasojë e një aksidenti të rëndë, si dhe raportohet për 7 të plagosur. Ngjarja e rëndë ka ndodhur...

Anijet në det/ Stambolli përgatitet për tërmet të magnitudës 7.5!

Një plan i përgatitur nga Ministria e Brendshme turke në bashkëpunim me disa agjenci të interesuara, parashikon që disa të ashtëquajtura “anije evakuimi” të...

SKANDALI/ Prindi shqiptar i bën fëmijës 3 teste për COVID-19 në...

Licensimi i laboratorëve privatë për kryerjen e testimeve serologjike dhe atyre PCR për koronavirus në Kosovë nuk po shkon siç duhet, pasi përveç çmimeve...

Ndodh e papritura me vaksinën e koronavirusit

Agjencia e Barnave e Bashkimit Evropian ka deklaruar se do të duhen 4 javë për të verifikuar të dhënat e sigurisë dhe efikasitetit në...

Po fiton betejën me Covid-19/ Firmoset dekreti, Italia njofton heqjen e...

Qeveria e Italisë miratoi të shtunën një dekret i cili do të lejojë udhëtimin drejt dhe jashtë vendit që nga 3 qershori. Ky është...

Fermerët “u shtuan” në 2022/ Skema e rimbursimit të naftës i nxiti të regjistrohen

Ekonomisë iu shtuan më shumë biznese të reja në vitin 2022. Sipas INSTAT, numri i ndërmarrjeve ekonomike të regjistruara u rrit me 5.6%, ndërsa më...

Rama: “Kala Festival” në Dhërmi, promovim turizmit dhe ekonomisë lokale

05/06/2023ATSH/ Në bregdetin e Dhërmiut vijojnë ditët e “Kala Festival”, ku të rinj shqiptarë e të huaj po shijojnë rivierën shqiptare. Kryeministri Edi Rama ndau...

Prodhimi i grurit, Balla apel kompanive shqiptare: Fokusohuni tek blerja e grurit vendas

Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka reaguar pas deklaratave të bujqve të cilët ankohen se nuk ka treg për grurin...

Sejko: Inflacioni do të kthehet në objektiv brenda vitit 2024

Guvernatori Sejko prezantoi sot raportin vjetor të Bankës së Shqipërisë për vitin 2022 në Komisionin e Ekonomisë dhe Financave. Sejko tha se, “ekonomia shqiptare është...

Mbështetja nga IPARD, serra e prodhimit të fidanëve frutorë furnizon tregun vendas dhe të...

Në fshatin Kryeluzaj në Rrogozhinë, Agro Korani sh.p.k. është një tjetër sipërmarrje e suksesshme që me mbështetjen e programit IPARD II ka përmirësuar teknologjinë...

Klosi: PS përmirëson çdo ditë veten që t’i shërbejmë më mirë Shqipërisë

Drejtuesi politik i Partisë Socialiste në qarkun e Vlorës, Blendi Klosi u shpreh sot në turin e mirënjohjes për rezultatin zgjedhor në Sarandë se,...

Një tjetër dron kuqezi mbi suksesin historik të Shqipërisë që kalon fazën e grupeve...

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve drejt fazës së eliminimit direkt. Kuqezinjtë...

Transformimi i Piramidës, Deutsche Welle promovon Tiranën si qytet model dhe modern

Shumë shpejt gjiganti mediatik botëror Deutsche Welle do të publikojë një reportazh kushtuar transformimit të shpejtë të Tiranës, si një qytet modern dhe model. DW...

Kroçera ”Seabourn Quest” me 444 turistë të huaj vizitoi Sarandën

TIRANË, 4 qershor/ATSH/ Me nisjen e sezonit turistik Saranda vijon të tërheqë një numër të lartë turistësh të huaj. Porti  i Sarandës bëri të ditur...

Rama ndan pamjet nga “Dumrea Ecopark”

ATSH/ Zona e Dumresë po orientohet gjithnjë e më shumë drejt turizmit të qëndrueshëm, si një turizëm që promovon resurset lokale duke respektuar njëkohësisht...

Kushi: Riorganizim i Akademisë së Studimeve Albanologjike, nuk plotëson kriteret për IAL

ATSH/ Ministrja e Arsimit dhe Sportit, Evis Kushi informoi sot se Këshilli i Ministrave miratoi vendimin për riorganizimin e Akademisë së Studimeve Albanologjike (ASA)...

Sulmohen gazetarët e Kosovës me sende të forta në Leposaviç

Gazetarët e mediave të ndryshme në Kosovë, janë sulmuar para pak çastesh nga protestuesit serbë në Komunën e Leposaviçit. Në një transmetim direkt të medieve,...

Moti

Elbasan
moderate rain
26.4 ° C
26.4 °
26.4 °
68 %
2.1kmh
71 %
Enj
24 °
Pre
27 °
Sht
25 °
Die
24 °
Hën
28 °