E Shtunë dt 29 Gusht 2020

E Shtunë dt 29 Gusht 2020 moti do të mbetet me diell dhe kalime të pakta të vranësirave në zonat malore. Era do të jetë me drejtim Juglindje (SEme shpejtësi maksimale deri në 6 m/sek  bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 2 me lartësi vale 0,3-0,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore  16/34°C

Zonat e ulëta  17/38°C

Zonat bregdetare 20/34°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari

rtvsh