/ATSH/- Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se gjatë ditës së sotme moti parashikohet i kthjellët dhe prej orëve të mesditës deri ato të pasdites shtim vranësirash.

Parashikohen reshje shiu me intensitet të ulët përgjatë relieveve malore. Era do të fryjë me drejtim veriperëndim – verilindje me shpejtësi 1-10 m/s. Valëzimi  i forcës 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

 QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 22/36 Diell re
Kukës 19/31 Diell pak shi
Lezhë 26/36 Diell re
Dibër 17/30 Diell pak shi
Durrës 22/37 Diell re
Tiranë 23/36 Diell re
Elbasan 23/37 Diell pak shi
Berat 19/37 Diell pak shi
Vlorë 21/34 Diell re
Korçë 17/29 Diell shi
Gjirokastër 17/36 Diell re
Sarandë 18/33 Diell re