/ATSH/ Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se moti sot parashikohet me vranësira mesatare deri të dendura në të gjithë territorin shoqëruar gjatë natës dhe në orët e para të mëngjesit me reshje shiu në formë pikash në zonën e jugut.

Era do të fryjë me drejtim verilindje – veriperëndim 1-10m/s, e cila hera-herës me shpejtësi deri në 15-20m/s, kryesisht përgjatë vijës bregdetare dhe në zonat luginore.

Valëzimi në dete parashikohet i forcës 2-4 ballë kryesisht në brigjet e detit Jon.

Temperaturat parashikohen:

 

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 19/30 Re diell
Kukës 15/26 re diell
Lezhë 23/30 re diell
Dibër 16/26 re diell
Durrës 19/29 re diell
Tiranë 21/32 re diell
Elbasan 20/32 re diell
Berat 17/31 re diell
Vlorë 19/28 re diell
Korcë 16/21 re diell
Gjirokastër 17/30 re diell
Sarandë 17/26 re diell