TIRANË, 13 korrik/ATSH/- Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se gjatë kësaj moti përgjatë gjithë javës do të jetë i kthjellët në të gjithë territorin dhe orë të tëra me diell.

Përjashtim të lehtë do të bëjnë vranësirat e pakta kalimtare në relievet malore në lindje të territorit të cilat do të shoqërohen me reshje shiu të dobëta në formë pikash.

Gjatë ditës së hënë dhe të martë do të ketë erë relativisht intensive nga kuadrati i veriut dhe shpejtësi që arrijnë deri në 15-20 m-s.

Gjithashtu edhe dita e Premte do të ketë të njëjtën karakteristikë sa i përket elementit të erës ndërsa për ditët e tjera era do të fryjë kryesisht e qetë.

ATSH