TIRANE, 14 korrik /ATSH/ -Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se moti sot parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira në zhvillim. Në mesditë vranësirat do të pasohen nga reshje shiu të karakterit lokal përgjatë relieveve malore në jug e juglindje të vendit. Lokalisht reshje në formën e shtrëngatave.

Era do të fryjë me drejtim Veriperëndim -Verilindje me shpejtësi 2-10 m/s.

Deti parashikohet i forcës 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen: 

 QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 19/31 diell re
Kukës 15/28 diell re
Lezhë 20/31 diell re
Dibër 13/28 diell re
Durrës 20/33 diell re
Tiranë 21/33 diell re
Elbasan 22/33 diell re
Berat 18/34 diell re
Vlorë 20/31 diell re
Korçë 15/26 diell shi
Gjirokastër 18/32 diell shi
Sarandë 16/31 diell re

 

 

ATSH