TIRANE, 14 korrik /ATSH/ -Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se moti sot parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira në zhvillim. Në mesditë vranësirat do të pasohen nga reshje shiu të karakterit lokal përgjatë relieveve malore në jug e juglindje të vendit. Lokalisht reshje në formën e shtrëngatave.

Era do të fryjë me drejtim Veriperëndim -Verilindje me shpejtësi 2-10 m/s.

Deti parashikohet i forcës 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen: 

 QYTETETTemperaturat në °CSigla
Shkodër19/31diell re
Kukës15/28diell re
Lezhë20/31diell re
Dibër13/28diell re
Durrës20/33diell re
Tiranë21/33diell re
Elbasan22/33diell re
Berat18/34diell re
Vlorë20/31diell re
Korçë15/26diell shi
Gjirokastër18/32diell shi
Sarandë16/31diell re

 

 

ATSH