TIRANE, 11 korrik /ATSH/ -Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se moti sot parashikohet i kthjellët me vranësira të pakta kalimtare në orët e mesditës. Vranësirat do të pasohen nga reshje shiu në Alpe dhe përgjatë relieveve malore në orët e mesditës.

Era do të fryjë me drejtim Veriperëndim  me shpejtësi 1-8m/s. Deti parashikohet i forcës 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen: 

 QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 20/36 diell
Kukës 16/32 diell re
Lezhë 19/36 diell
Dibër 16/32 diell re
Durrës 22/34 diell
Tiranë 22/34 diell
Elbasan 21/36 diell re
Berat 19/35 diell
Vlorë 20/32 diell
Korçë 17/29 diell re
Gjirokastër 18/35 diell
Sarandë 15/33 diell

 

ATSH