ATSH/ -Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se moti sot   parashikohet i kthjellët me vranësira te pakta dhe mesatare në të gjithë vendin.

Era do të fryjë me drejtim Juglindje-Veriperëndim 1-10m/sek, kryesisht në pjesën bregdetare.

Valëzimi në dete parashikohet i forcës 1 dhe 2 ballë me lartësi vale 0.5 deri 1.0 metër.

Temperaturat parashikohen: 

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 12/26 re diell
Kukës 11/25 re diell
Lezhë 15/25 re diell
Dibër 8/24 re diell
Durrës 15/26 re diell
Tiranë 13/27 re diell
Elbasan 13/25 re diell
Berat 9/26 re diell
Vlorë 12/26 re diell
Korçë 8/20 re diell
Gjirokastër 9/26 re diell
Sarandë 12/26 re diell

                  

/e.m/j.p/