E  Diel dt 12 Korrik 2020

E Diel dt 12 Korrik 2020 moti do të mbetet me diell përgjatë bregdetit dhe zhvillime të vranësirave në zonat maloretë pasuara nga rrebeshe shiu dhe stuhi të izoluara.Era do të jetë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi maksimale deri në 15 m/sek  bregdet.Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 0,5-1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë të larta.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore  17/31C

Zonat e ulëta  19/36°C

Zonat bregdetare 22/33°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari

burimi rtsh