Gadishull i Ballkanit është në ifluencën e masave ajrore të paqëndrueshme  të freskëta të cilat po mbajnë mot të paqëndrueshëm në territorin e Shqipërisë dhe Kosovë.

E Diel dt 17 Gusht 2020

E Diel dt 16 Gusht 2020 moti do të jetë me kthjellime përgjatë bregdetit dhe zhvillime të vranësirave në zonat malore dhe Jug të pasuara nga rreshje shiu dhe stuhi. Era do të jetë me drejtim Veriperëndim (NWme shpejtësi maksimale deri në 8 m/sek  bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 2 me lartësi vale 0,3-0,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore  17/29°C

Zonat e ulëta  19/33°C

Zonat bregdetare 21/31°C

E Diel dt 16 Gusht 2020

Kosova për ditën e Duel dt 16 Gusht 2020 moti do të jetë me kthjellime dhe zhvillime të vranësirave të pasuara nga rreshje shiu dhe stuhi. Temperaturat do të regjistrojnë vlera nga 16°C në mëngjes, ndërsa mesdita deri në 29°C gradë Celcius.

E Hënë dt 17 Gusht 2020

Fillimi i javës dt 17 Gusht 2020 moti do të jetë me diell përgjatë bregdetit dhe kalime të vranësirave në zonat malore. Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SWme shpejtësi maksimale deri në 8 m/sek  bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 2 me lartësi vale 0,3-0,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore  18/32°C

Zonat e ulëta  20/36°C

Zonat bregdetare 21/34°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari

burimi rtsh