Aktualitet

Rindërtimi vazhdon, Ahmetaj: Premtimi i KE për të mbështetur Shqipërinë, realitet

ATSH/ Ministri i Shtetit për Rindërtimin, Arben Ahmetaj deklaroi se marrëveshja e sotme prej 15 milionë eurosh për ndërtimin e shkollave në 5 zona...

KLP-ja “mbledhje” online, ja çfarë u vendos

 pasojë e masave të ndërmarra për parandalimin e përhapjes së virusit Covid-19 dhe në përputhje të plotë me kufizimet dhe rregullat e kërkuara nga...

9 grupe 24 orë në terren/ Manastirliu vlerëson punën e epidemiologëve:...

/ATSH/ “Të dhënat që vijnë nga terreni tregojnë se situata është e qëndrueshme, ndërsa vijon puna pa u ndalur me epidemiologët dhe të gjithë...

Ndërron jetë në spital 90-vjeçari me COVID-19, sot 19 raste të...

Shkon në 25 numri total i viktimave me COVID-19 në Shqipëri. Mëngjesin e sotëm ndërroi jetë në spital një 90 vjeçar i infektuar me...

Nga 18 prilli nis riatdhesimi i shqiptarëve: Ja si mund të...

Ministra e Infrastrukturës Belinda Balluku shpjegoi se si do të funksionojnë procesi i riatdhesimit të shqiptarëve jashtë kufijve. Balluku tha se kjo procedurë do të...

Shahini për testin e maturës: Jo pyetje për tema që nuk...

Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë Znj. Besa Shahini përmes një video-mesazhi ka adresuar çështjet e testit të maturës dhe tabletave në shkolla. “Siç ju...

Pasi e mposhti, mjeku Skënder Brataj i shkruan Covid-19: Kërkove me...

Drejtori i Urgjencës Kombëtare Skënder Brataj pasi është shëruar nga Covid-19 rreth dy javë pasi ishte infektuar, i ka shkruar një “letër” publike virusit...

Koronavirus/ Thyen masat, 130 shoferë të ndëshkuar nga policia me pezullim...

130 shoferë janë ndëshkuar me pezullim leje drejtimi për 3 vite dhe bllokim mjeti  gjatë ditës së sotme. Burime nga Policia për Report Tv...

Parashikimi i motit për ditën e sotme. Vranësira por reshje të...

E mërkurë, 15 prill 2020. Parashikimi sipas Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit – IGJEUM RESHJET Sot (e mërkurë, dt. 15) nuk priten reshje. TEMPERATURAT Sot (e...

A infektohemi kur marrim kafen në furrat e bukës? Përgjigjet dr....

Ministria e Shëndetësisë konfirmoi se në 24 orët e fundit kishim 8 raste të reja të të infektuarve me koronavirus. Kjo për mjekun infeksionist...

Balluku në Rrugën e Arbrit: I hapur për qarkullim më 29 nëntor

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjetikës, Belinda Balluku inspektoi pasditen e sotme punimet në Rrugën e Arbrit, një ndër projektet më të mëdha infrastrukturore në...

Tregu i sigurimeve, i orientuar tek sigurimet e jo-jetës

/ATSH/ Të ardhurat nga primet e shkruara bruto të sigurimit për periudhën janar-tetor 2021 kapën vlerën 15,741 milionë lekë, ose 16.48% më shumë se...

Kuvendi i rrëzoi propozimet, Braçe: Nuk ndihem keq që mora vetëm 8 vota!

Erion Braçe ka reaguar pasi Kuvendi hodhi poshtë propozimet e tij për ndryshimet për paketën fiskale. “8 #vota pro per #bujqit! Po hap i madh perpara...

Mbi 72 % e eksporteve shqiptare drejt BE-së

/ATSH/ Shkëmbimet tregtare me vendet e Bashkimit Evropian zënë 60.5 %, të gjithë tregtisë. Sipas raportit të publikuar nga INSTAT mbi tregtinë e jashtme, në...

Besimi i konsumatorëve në eurozonë në nivelin më të ulët në 7 muaj

Besimi i konsumatorëve në Eurozonë u përkeqësua për të dytin muaj radhazi dhe me një ritëm më të shpejtë nga sa pritej në nëntor,...

Bujqësia në Shqipëri, pa asnjë taksë

ATSH-Maela Marini/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se “ne kemi të vetmin sektor bujqësor ku nuk marrim asnjë taksë”. Gjatë prezantimit të buxhetit 2022...

Manastirliu: Vaksinimi, thelbësor në përballjen me variantet e reja të COVID-19

ATSH/ Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu inspektoi nga afër procesin e vaksinimit në Arenën Kombëtare, ndërsa theksoi se “vaksinimi mbetet thelbësor...

FA angazhohen në Planin Kombëtar të Pastrimit

ATSH/ Plani Kombëtar i Pastrimit po shtrihet tashmë në çdo qark të vendit dhe kësaj nisme të rëndësishme i janë bashkuar edhe Forcat e...

“100 fshatrat”, rehabilitim pikës së hedhjes me parashutë në Drenovë

ATSH/ Në kuadër të projektit “100 fshatrat” bashkia e Korçës po vijon punën për të promovuar Drenovën, pas punës që është bërë për rehabilitimin...

Nikolla: Toleranca fetare, model për sjelljen politike dhe shoqërore

ATSH/ Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla, zhvilloi sot një takim me udhëheqësit e komuniteteve fetare, me rastin e Ditës Botërore të Tolerancës. Në takim ishin...

Curraj i Epërm, destinacion turistik për të apasionuarit pas ecjes

/ATSH/ Curraj i Epërm gjithnjë e më shumë është shndërruar në një zonë fantastike turistike, ku çdo fundjavë vizitohet nga dhjetëra të pasionuar pas...

Shqipëri-Mal i Zi, marrëveshje për lehtësimin e kontrolleve fitosanitare

/ATSH/ Shqipëria dhe Mali i Zi synojnë zgjerimin e bashkëpunimit në disa plane, në fushën e bujqësisë, zhvillimit rural, peshkimit dhe agroturizmit Ministrja e Bujqësisë...

Moti

Elbasan
few clouds
13.4 ° C
13.4 °
11.7 °
65 %
1.2kmh
22 %
Wed
12 °
Thu
13 °
Fri
15 °
Sat
12 °
Sun
11 °