TIRANË, 31 maj/ATSH/ Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka shprehu sot ngushëllimet më të sinqerta për ndarjen nga jeta të futbollistit të Skënderbeut, Dorian Tahirllari.

Nëpërmjet një mesazhi ngushëllimi, Presidenti i Federatës tha se gjithë komuniteti i futbollit me lot në sy nderon kujtimin e këtij djaloshi, i cili ëndërronte të bëhej futbollist i njohur.

“Thellësisht i tronditur mësova për ndarjen e parakohshme nga jeta të futbollistit të Skënderbeut, Dorian Tahirllari. Një ndarje e dhimbshme, e cila preu në një moshë të re, jetën dhe ëndrrat e tij rinore. Dua t’i përcjell familjes, ngushëllime të thella për këtë humbje të rëndë. I gjithë komuniteti i futbollit, sot me lot në sy nderon kujtimin e këtij djaloshi të mirë që dëshironte shumë të bëhej futbollist i njohur, ndërsa sot udhëton drejt parajsës. Lamtumirë Dorian”, tha Duka.

Futbollisti i Skënderbeut, Dorian Tahirllari ndërroi jetë sot në moshën 18-vjeçare, duke humbur betejën me sëmundjen e rëndë.

ATSH