Aktualitet

Temperatura deri në 35 gradë, parashikimi i motit për sot

Këtë të premte, vendi ynë do të jetë në ndikim të masave ajrore të qëndrueshme. Orët me diell do të mbizotërojnë në pjesën më...

Të ushqyerit shëndetshëm në stinën e nxehtë të verës, nutricionistja jep...

E ftuar nëpërmjet një lidhje telefonike për “Live from Tirana” ishte nutricionistja Hyrida Basha për të folur rreth ushqimeve që ne duhet të konsumojmë...

Shqipëria në zi në nder të Ismail Kadaresë! Sot mbahet ceremonia...

Shqipëria është në zi kombëtare edhe sot, në nder të kolosit të letërsisë shqipe, Ismail Kadare, i cili mbylli sytë përgjithmonë dy ditë më...

Temperaturat pësojnë ulje, kthjellime dhe vranësira/ Si parashikohet moti për këtë...

Vijojnë kushtet e paqëndrueshme atmosferike në vendin tonë, duke bërë që alternime kthjellimesh dhe vranësirash të shpeshta të dominojnë deri në mesditë kur pritet...

I nxehti “vret” peshqit, mbi 5 ton ngordhin në rezervuarin e...

Në rezervuarin e Petovës në Fier janë konstatuar mbi 5 ton peshk të ngordhur, të cilët kanë mbushur bregun e këtij rezervuari.Drejtori i Bujqësisë...

Ulje temperaturash dhe reshje shiu, si parashikohet moti për këtë të...

 Ditën e sotme reshjet pritet të bëhen prezente në orët e para të ditës fillimisht në pjesën veriperëndimore të territorit.  Nga orët e mesditës reshjet...

Alarmi për obezitetin, OBSH: Vuan 1 në 8 persona! Mjekët: Një...

Alarmi për obezitetin duket se ka prekur edhe Shqipërinë pasi ndonëse nuk ka shifra zyrtare ka një trend në rritje.OBSH deklaron se aktualisht 1...

Matura 2024, shpallen rezultat e provimeve me zgjedhje! 630 maturantë mbetës

Përgjigjet e provimit të lënës me zgjedhje për Maturën Shtetërore, janë publikuar këtë të diel.Për të parë notat e provimeve me zgjedhje si biologji,...

Prodhimet bujqësore kalojnë kufijtë e Europës, në Zharrëz prodhohen 17 mijë...

Prodhimet bujqësore të Zharrëzës tashmë kanë kaluar kufijtë e Europës dhe eksportohen edhe në SHBA.Leonart Nako nga fshati Zharrëz ka nisur të kultivojë perime...

“Fikni kompjuterët!” Policia e Shtetit reagon pas dyshimeve për sulm kibernetik:...

Reagim i Policisë së ShtetitLidhur me publikimet e ndryshme në media për një sulm kibernetik, Policia e Shtetit sqaron opinionin publik se në mënyrë...

Shqipëria rritje 121%, raporti botëror për numrin e udhëtarëve në destinacione

Raporti për flukset turistike në botë e ka vendosur Shqipërinë në krye të listës me rritjen më të fortë.Ndërkohë që e gjithë bota ka...

“Të rriten pagat e IT”, ekspertët shpjegojnë hendekun e punësimit nga shteti te privati

Institucionet shtetërore janë në kërkim të specialistëve të IT.Në faqet zyrtare shihen me dhjetëra njoftime për vende të lira pune në sektorin e teknologjisë....

Punësimi në sektorin bankar u rrit me 4.3%

Punësimi në sektorin bankar u rrit me 4.3% vitin e kaluar.Të dhënat e Shoqatës Shqiptare të Bankave tregojnë se në fund të vitit 2023,...

Paradoksi, Shqipëria ndër vendet me ecurinë më të mirë ekonomike në rajon, por varfëria...

Shqipëria po rezulton një nga vendet me ecurinë më të mirë ekonomike në rajon, sa u përket shifrave dhe rezistente ndaj goditjeve të ndryshme...

Ligji i ri për turizmin/ Mete: Metodologji për taksimin e operatorëve! Nuk preket qiradhënësi...

Ministri i Financave Ervin Mete pas mbledhjes së Këshillit të Ministrave, prezantoi ligjin e ri për turizmin, që ka të bëjë më strukturat akomoduese,...

3,2 miliardë euro nga turizmi! Kumbaro: Një vit i suksesshëm për Zonat e Mbrojtura...

Ministrja e Turizmit dhe Mjedsit Mirela Kumbaro mbajti sot konferencën për shtyp mbi analizën vjetore të ministrisë dhe për të prezantuar prioritetet e vitit...

Nuredin Dumani fliste “live” nga burgu me Alda Nikollin, e reja: Nuk e dija...

Alda Nikolli, një nga motrat nga Lezha që iu vu tritol në banesën ku jetonin në Elbasan, tregon për Top Channel se pas kësaj...

Vijon zjarri në Delvinë, disa vatra aktive në fshatin Kakodhiq

Zjarri në fshatin Kakodhiq të bashkisë Delvinë vijon edhe këtë të shtunë, për të disatën ditë.Sipas Qendrës Kombëtare Operacionale të Emergjencave Civile, po punohet...

14 vatra zjarri në 24 orë, Ministria e Mbrojtjes: Vetëm tre janë aktive, po...

Sipas të dhënave nga Qendra Kombëtare Operacionale e Emergjencave Civile në AKMC, gjatë 24 orëve të fundit janë raportuar 14 vatra zjarri, nga të...

Aksident i rëndë në Tiranë! Përplasje e fortë mes dy mjeteve, njëra prej tyre...

Aksident te kryqëzimi i urës së drejtorisë së policisë në Tiranë. Përplasje e fortë mes dy mjeteve, përfundojnë në dy drejtime një në Lanë,...

“Punët e fshatit m’i mësoi vjehrra”, emigranti me bashkëshorten çeke vendos t’ia nisë nga...

Vitet e fundit vihet re kthimi i emigrantëve në Shqipëri, për të ndërtuar jetën nga e para në vendlindje. Një histori interesante vjen nga...

E rëndë në Tiranë, 43 vjeçari godet me grusht vartësen e tij

Një 43-vjeçar është arrestuar nga policia në Tiranë, pasi ka dhunuar punonjësen e tij.  Në pranga ra M. A., 43 vjeç, banues në Tiranë, pasi...

Moti

Elbasan
clear sky
35.4 ° C
35.4 °
35.4 °
20 %
1.3kmh
6 %
Mar
38 °
Mër
38 °
Enj
36 °
Pre
37 °
Sht
38 °