Aktualitet

Shkon në 25 numri i viktimave nga COVID-19, në total 494...

Një 90-vjeçar ka humbur jetën mëngjesin e sotëm si pasojë e koronavirusit, por që vuante edhe nga sëmundje të tjera, duke e çuar në...

Manastirliu: Të dhënat që vijnë nga terreni, përcaktuese për vendimet për...

“Të dhënat që vijnë nga terreni tregojnë se situata është e qëndrueshme, ndërsa vijon puna pa u ndalur me epidemiologët dhe të gjithë strukturat...

Vatër e re infeksioni në Petrelë, 5 persona me COVID-19 nga...

Ministria e Shëndetësisë njoftoi sot për 11 raste të reja me Covid-19 në Tiranë. Mësohet se bëhet fjalë për një vatër të re infeksioni...

Reshje bore në Fushë Arrës-Kukës, ARRSH: Akset rrugore të hapura

ATSH/ Autoriteti Rrugor Shqiptar njoftoi sot se reshjet e borës që përfshinë verilindjen e vendit gjatë mbrëmjes së kaluar, kanë vështirësuar qarkullimin rrugor, por...

3100 familje përfitojnë pako me ndihma në Bashkinë e Durrësit

ATSH – I. Vata/- Bashkia e Durrësit vijon punën për t’i ardhur në ndihmë familjeve më në nevojë në këto kohë të vështira të...

Letra e tretë për Kurtin, Thaçi i kërkon sërish emrin e...

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi i ka shkruar letrën e tretë më radhë kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje, njëherësh kryeministrit në detyrë Albin Kurti. Në letrën...

Programi i BE-së për shkollat prej 15 milionë eurosh/ Do të...

ATSH/  Ambasadori i Bashkimit Europian, Luigi Soreca, deklaroi sot se “dhurimi i parë prej 15 milionë euro i ndihmës së përgjithshme të BE-së prej...

Rindërtimi vazhdon, Ahmetaj: Premtimi i KE për të mbështetur Shqipërinë, realitet

ATSH/ Ministri i Shtetit për Rindërtimin, Arben Ahmetaj deklaroi se marrëveshja e sotme prej 15 milionë eurosh për ndërtimin e shkollave në 5 zona...

KLP-ja “mbledhje” online, ja çfarë u vendos

 pasojë e masave të ndërmarra për parandalimin e përhapjes së virusit Covid-19 dhe në përputhje të plotë me kufizimet dhe rregullat e kërkuara nga...

9 grupe 24 orë në terren/ Manastirliu vlerëson punën e epidemiologëve:...

/ATSH/ “Të dhënat që vijnë nga terreni tregojnë se situata është e qëndrueshme, ndërsa vijon puna pa u ndalur me epidemiologët dhe të gjithë...

Sejko;Konkurrenca stimulon rritjen ekonomike efektet edhe në sektorin financiar

TIRANË, 23 nëntor /ATSH/ Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko mori pjesë në takimin e organizuar nga AK me rastin e njëzetëvjetorit të...

Komisioni Evropian miraton planin për rritjen ekonomike në vendeve të Ballkanit

Në hijen e paketës së zgjerimit, të mërkurën në Bruksel, Komisioni Evropian (KE) ka miratuar planin ambicioz për rritje ekonomike në vendet e...

Buxheti 2024, shkurtohen me 9% fondet e bujqësisë, më pak financime për fermerët

Në buxhetin 2024, sektori i bujqësisë do të marrë të paktën 9% më pak financime se plani i këtij viti, i finalizuar në aktin...

Analiza e buxhetit 2024! Ekspertët: Duhet një paketë për të nxitur konsumin

Në projektbuxhetin e vitit të ardhshëm qeveria do të vijojë rritje ne pagave në administratën publike, një reformë që do t’i kushtojë taksapaguesve 39...

Shqipëria del nga lista gri e pastrimit të parave

Shqipëria del nga lista gri e pastrimit të parave. Ministri i Financave dhe Ekonomisë, Ervin Mete gjatë një konference me FMN-në dhe Bankën e Shqipërisë...

Lëvizja e shtetasve në Shqipëri/ Instat publikon shifrat! Rritet numri i hyrje-daljeve krahasuar me...

Instituti Kombëtar i Statistikave ka publikuar të dhënat më të fundit për hyrjen dhe daljen e shtetasve shqiptarë apo atyre të huaj në/nga territori...

Moti i keq/ Disa akse ende po pastrohen! Në Kolonjë, tre banorë rrezikuan mbytjen

Gjatë orëve të natës dhe në mëngjes vendi është përfshirë nga reshje shiu dhe reshje dëbore në Bogë-Theth, Tamarë-Vermosh, Cangonj-Bilisht dhe në Dardhë ku...

Moti i keq, pezullohet deri të hënën lundrimi i anijeve në Vlorë

Lundrimi i anijeve është pezulluar deri ditën e hënë në Vlorë për shkak të motit të keq që ka përfshirë pothuajse të gjithë vendin. Dallgët...

Shpallja e Pavarësisë, Elbasani kujton 25 nëntorin

Me qytetet të veshura kuqezi dhe ceremoni festive, Shqipëria përkujton çdo vit Pavarësinë dhe Çlirimin. Por ndër vite këto ceremoni festive kanë ndryshuar deri diku...

Arti në zi. Zef Deda ka ndërruar jetë.

Zef Deda, Mjeshtri i humorit shkodran ka ndërruar jetë në moshën 73-vjeçare. Prej kohësh Deda vuante nga një sëmundje e rëndë. Ndërkohë, djali i tij,...

“Corriere della Sera”: Spektakli i maleve të Shqipërisë në një foto

ATSH/ – Ka ditë që Shqipëria duket se është vetëm një hap larg Italisë, shkruan Claudio Tadicini për të përdtshmen italiane “Corriere della Sera”. Midis...

Prodhimi i pakët i ullirit! Në Mallakastër fabrikat e vajit po punojnë me kohë...

Prodhimi i ullirit në Mallakastër këtë vit ka rënë ndjeshëm. Kjo ka sjellë dhe reduktim të punës në fabrikat e vajit të cilat tashmë nuk...

Moti

Elbasan
overcast clouds
8.4 ° C
8.4 °
8.4 °
74 %
1kmh
100 %
Mar
12 °
Mër
11 °
Enj
12 °
Pre
11 °
Sht
12 °